ks. Piotr Urbanowski

 

 

 

Zdjęcie z serwisu : https://archwwa.pl/wiadomosci/ewangelizowal-do-konca-zycia-ks-piotr-urbanowski-nie-zyje/

W dniu 19 maja 2020 odszedł od nas wspaniały Kapłan i Człowiek, moderator diecezjelany Ruchu Światło-Życie, oddany Przyjaciel wielu i kochający ponad wszystko Jezusa kapłan …ewangelizujący do końca

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: „Dokąd idziesz?” Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, to poślę Go do was.
On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu – bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś – bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie – bo władca tego świata został osądzony».  (J 16,5-11)

Kochani Moi,
w tym tak bardzo bolesnym czasie jakiego nasza Wspólnota Parafialna i Wspólnota Przyjaciół naszej parafii doświadcza, pozostawajmy w modlitwie szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego, prosząc o Dar nieba dla ks. Piotra i o błogosławione Owoce Jego pracy w naszym życiu.

ks. Proboszcz Andrzej Kowalski