Ministranci

Wspólnota ministrantów jest zdecydowanie najstarszą grupą modlitewną w naszej Parafii. Jednocześnie jest to także wspólnota najbardziej widoczna, gdyż jej podstawową funkcją jest służba Panu Bogu przy ołtarzu w trakcie Mszy Świętej, nabożeństw i innych uroczystości. Misja ministranta nie kończy się jednak po przestąpieniu progu kościoła po zakończonej liturgii. Ma on także świadczyć o Panu Bogu w każdym miejscu i czasie, w czym pomaga ministrantom formacja, która odbywa się w każdą sobotę o godzinie 9.00. Ponadto wspólnota ministrantów naszej Parafii jest także zgraną grupą kolegów, którzy wspólnie spędzają część swojego wolnego czasu na rozmaite sposoby, m.in. wychodząc do kina czy na pizzę, grając w tenisa stołowego, a także wspólnie trenując w piłkę nożną w parafialnej drużynie.
Wspólnota ministrantów poza formacją oraz posługą przy ołtarzu prowadzi również liczne inicjatywy na rzecz Parafii, jak m.in. Mikołajkowy Turniej w Piłkarzyki dla dzieci i rodziców, a także rozprowadzanie ozdób świątecznych przed Świętami Bożego Narodzenia czy wody święconej w Wielką Sobotę.
Opiekunami służby liturgicznej w naszej Parafii są ks. Mariusz Rybałtowski i p. Paweł Ziędalski
Spotkania odbywają się w każdą sobotę roku szkolnego o godz. 9.00 w domu parafialnym – kaplicy bądź kawiarence nad kaplicą.