Ogłoszenia

II NIEDZIELA ZWYKŁA
20 stycznia 2019r.

W dniu dzisiejszym w naszej parafii:

– Po mszy świętej o godz. 11.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  1. W zeszłym tygodniu w czwartek o godz. 19.00 odbyło się spotkanie – dorosłych mężczyzn z naszej parafii – w celu powołania Parafialnej Asysty Kościelnej. Zadaniem Panów będzie pomagać w procesjach
    i nabożeństwach odprawianych w naszej parafii. Wszystkim przybyłym ks. Proboszcz wyraża serdeczne podziękowanie. Grupa ma charakter otwarty – czekamy więc na kolejnych chętnych. Ustalony został stały termin spotkań tj. każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 19.00. Zapraszamy na następne spotkanie 21 lutego.
  2. Zakończyliśmy kolędy. Wszystkim Rodzinom, które nas przyjęły składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać. Ks. Proboszcz składa również podziękowanie za złożone przy tej okazji ofiary. Pokryją one koszt instalacji ledowej tablicy świetlnej w naszym kościele. Kolędę wznowimy 25 listopada w poniedziałek po Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata.
  3. Przypominamy, że przy naszej parafii działa punkt bezpłatnych porad prawnych prowadzony przez Fundację Academia Iuris. Porady udzielane są w budynku parafialnym w środy od godz. 18.30 – zgodnie z grafikiem. Zapraszamy.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Prasa znajduje się na stoliku za ławkami.
     Zaczerpnijmy Wody Prawdziwego słowa w naszej Kanie,
    by poczuć się Sługami, którzy Wiedzą.
    ks. Andrzej Kowalski
Kancelaria
UWAGA ! Od 26 listopada – w czasie trwania kolędy ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej

pn-czw 16.00-17.00
piątek – nieczynna
sb 8.00-9.00

Od nowego roku ulegają zmianom godziny otwarcia biura Administracji Cmentarza

Biuro administracji cmentarza części zarządzanej przez parafię św. Jakuba czynne będzie
od poniedziałku do czwartku  w godz. 9.00 – 17.00, a w piątek w godzinach od 8.00 do 16.00

Msze św i nabożeństwa.

Kościół 8.00, 9.15, 11.00, 12.30, 18.00, 20.00 (w lipcu i sierpniu)
Kaplica 10.00 dla dzieci klas I-III i 12.00 dla dzieci przedszkolnych (w okresie wakacyjnym nie są odprawiane)
Dni powszednie 7.00, 18.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego w każdą niedzielę po mszy św. o 11.00
Spowiedź przed mszą św. 6.40 i 17.40 (w czasie kolędy wieczorna spowiedź po mszy)
Nabożeństwa: różańcowe, majowe, czerwcowe codziennie o 17.30
Nabożeństwo różańcowe dla dzieci pn, śr, pt 16.40
Adoracja Najświętszego Sakramentu od pn do pt przed mszą św. od 17.40
Droga krzyżowa 17.00 dla dzieci i 18.30 dla dorosłych
Gorzkie żale 17.15
Chrzty 11.00 w I i III niedzielę miesiąca
Niepełnosprawni 15.00 w każdą II niedzielę miesiąca (poza lipcem i sierpniem)
Msze święte na cmentarzu parafialnym: 1 XI. 13.00; 2 XI. 10.00

Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała –
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała.

Wspólnoty
Księża posługujący w parafii
Proboszcz

ks. Kowalski Andrzej, od 01.07.2017

Parafia pochodzenia
Opatrzności Bożej, Warszawa-Rakowiec, AW
Data i szafarz święceń
28 maja 1988 r., Kard. Józef Glemp, AW
Studia, tytuły zawodowe. stopnie i tytuły naukowe
magister, PWTW, teologia, 1988
studia podyplomowe, APS, oligofrenopedagogika, 1999 – 2000
studia podyplomowe, UW, organizacja pomocy społecznej, 2000 – 2001
Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)
wikariusz, Św. Stanisława BM, Kutno-Łąkoszyn, Diec. Łowicka, 29.05.1988 –14.08.1991
wikariusz, Św. Michała Arch., Nowy Dwór Mazowiecki, 14.08.1991– 22.06.1993
wikariusz, MB Królowej Polskich Męczenników, Warszawa-Grochów, 22.06.1993 – 20.06.2000
wikariusz, Nawrócenia Św. Pawła Ap., Warszawa-Grochów, 20.06.2000 –18.06.2001
proboszcz, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Tarchomin, od 01.07.2017
Przebieg posługi kapłańskiej (inne)
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
diecezjalny duszpasterz niepełnosprawnych, od 13.11.1994
wicedyrektor, Caritas DW-P, 15.05.2003 – 30.06.2017
dyrektor, Specjalny Ośrodek Wychowawczy Caritas (Kawęczyńska), 01.09.2010 – 30.06.2017
Odznaczenia
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, 24.12.2010
Wikariusz

ks. Urbanowski Piotr, od 26.08.2012

Parafia pochodzenia
Data i szafarz święceń
29 maja 1999 r., Bp Kazimierz Romaniuk
Studia, tytuły zawodowe. stopnie i tytuły naukowe
magister, PWTW, teologia dogmatyczna,
Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)
wikariusz, Św. Stanisława BM, Siennica, 26.06.1999 – 29.06.2002
wikariusz, Świętej Trójcy, Ząbki, 01.07.2007 – 26.08.2012
wikariusz, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Tarchomin, od 26.08.2012
Przebieg posługi kapłańskiej (inne)
członek z wyboru, Rada Kapłańska, od 15.06.2009
moderator diecezjalny, Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie, 08.05.2012 –16.11.2015
moderator diecezjalny, Ruch Światło-Życie, od 06.09.2015
Rezydenci

ks. Miętek Maciej, od 26.08.2017

Parafia pochodzenia
Data i szafarz święceń
14 czerwca 2003 r., Bp Kazimierz Romaniuk
Studia, tytuły zawodowe. stopnie i tytuły naukowe
magister, PWTW, teologia, 2003
licencjat, Santa Croce, teologia moralna, 2006
studia doktoranckie, Santa Croce, teologia moralna, 2006 – 2009
doktor, Santa Croce, teologia moralna, 2009
Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)
wikariusz, NMP Matki Kościoła, Sulejówek, 28.06.2003 – 24.06.2004
wikariusz, Św. O. Pio, Warszawa-Gocław, 10.08.2009 – 26.08.2016
wikariusz, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Tarchomin, 26.08.2016 – 26.08.2017
rezydent, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Tarchomin, od 26.08.2017
Przebieg posługi kapłańskiej (inne)
notariusz, Wydział Sakramentalny Kurii DW-P, od 10.09.2014

ks. Stanaszek Mariusz Maksymilian, od 26.08.2016

Parafia pochodzenia
Św. Wita, Karczew

Data i szafarz święceń
15 czerwca 2002 r., Bp Kazimierz Romaniuk

Studia, tytuły zawodowe. stopnie i tytuły naukowe
magister, PWTW, teologia duchowości,
Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)
wikariusz, MB Królowej Polski, Marki-Pustelnik, 29.06.2002 – 03.07.2004
wikariusz, Niepokalanego Poczęcia NMP, Nieporęt, 03.07.2004 – 01.07.2005
wikariusz, Św. O. Pio, Zagościniec, 01.07.2005 – 29.08.2009
rezydent, Św. Jadwigi, Warszawa-Pelcowizna, 01.10.2011– 26.08.2012
wikariusz, Św. Wincentego à Paulo, Otwock, 26.08.2012 –16.06.2015
pomagający duszpastersko, Świętej Trójcy, Kołbiel, 17.04.2016 – 26.08.2016
rezydent, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Tarchomin, od 26.08.2016
Przebieg posługi kapłańskiej (inne)
kapelan, DPS im. św. Józefa (Mienia), 29.08.2009 – 01.09.2011
urlop zdrowotny, dom rodzinny, 01.09.2011– 01.10.2011
urlop zdrowotny, dom rodzinny, 16.06.2015 –17.04.2016
kapelan, ZOL im. Sue Ryder SPZOZ, od 26.08.2016
Galeria zdjęć
  • dzwonnica
  • kościół
  • przy kościele
  • kościół od strony plebanii
  • plebania
Napisz! na pewno się odezwiemy

Zostaw wiadomość

Zachęcam do pozostawienia wiadomości. ks. Andrzej Kowalski

ul. Mehoffera 4, 03-131 Warszawa
tel. 22 614 86 23 oraz 505757416
nr konta 77 1500 1070 1210 7009 7610 0000