Ogłoszenia

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
21 kwietnia 2019r

  1. Składamy serdecznie podziękowanie Wszystkim zaangażowanym wystroju kościoła i w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Słowa podziękowania kierujemy na ręce:  Heleny i p. Waldemara i cichych pomocników, przygotowujących Ciemnicę i Grób Pański. Pani Małgorzacie i chórowi parafialnemu za przygotowanie i poprowadzenie śpiewu. Panu Organiście – p. Dariuszowi,  lektorom i ministrantom, a także Oazie.
  2. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rezureksja o godz. 6.00, póżniej msze święte o godz. 9.15, 11.00, 12.30 i 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte tylko w kościele o godz. 8.00, 9.15, 11.00, 12.30 i 18.00. Poniedziałkowa taca przeznaczona będzie na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  3. W piątek z racji Oktawy Wielkiejnocy można spożywać pokarmy mięsne.
  4. Zapraszamy na Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Będziemy modlić się w naszym kościele codziennie o godz. 15.00.
  5. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy do kościoła na godz. 15.00 na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  6. Taca w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeznaczona będzie na dzieła charytatywne Caritas naszej Diecezji.
  7. Proboszcz składa podziękowanie wszystkim imiennym i bezimiennym darczyńcom wspierających duszpasterską działalność naszej parafii.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie tygodnik Idziemy, Gość Niedzielny i Niedziela. Prasa znajduje się na stoliku za ławkami.
  9. W ostatnim tygodniu z naszym kościele odbyły się pogrzeby śp. Haliny Owczarek-Niemczyk, Krystyny Michalak, Zygmunta Kozłowskiego i Krystyny Brykała. Polećmy go miłosierdzi Bożemu. Zdrowaś Mario….wieczny odpoczynek
Kancelaria

pn-czw 16.00-17.30
piątek – nieczynna
sb 8.00-9.00

Biuro administracji cmentarza

pn-śr 8.00 – 16.00
czwartek 9.00-17.00
piątek 8.00-16.00

Msze św i nabożeństwa.

Kościół 8.00, 9.15, 11.00, 12.30, 18.00, 20.00 (w lipcu i sierpniu)
Kaplica 10.00 dla dzieci klas I-III i 12.00 dla dzieci przedszkolnych (w okresie wakacyjnym nie są odprawiane)
Dni powszednie 7.00, 18.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego w każdą niedzielę po mszy św. o 11.00
Spowiedź przed mszą św. 6.40 i 17.40 (w czasie kolędy wieczorna spowiedź po mszy)
Nabożeństwa: różańcowe, majowe, czerwcowe codziennie o 17.30
Nabożeństwo różańcowe dla dzieci pn, śr, pt 16.40
Adoracja Najświętszego Sakramentu od pn do pt przed mszą św. od 17.40
Droga krzyżowa 17.00 dla dzieci i 18.30 dla dorosłych
Gorzkie żale 17.15
Chrzty 11.00 w I i III niedzielę miesiąca
Niepełnosprawni 15.00 w każdą II niedzielę miesiąca (poza lipcem i sierpniem)
Msze święte na cmentarzu parafialnym: 1 XI. 13.00; 2 XI. 10.00

Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała –
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała.

Wspólnoty
Księża posługujący w parafii
Proboszcz

ks. Kowalski Andrzej, od 01.07.2017

Parafia pochodzenia
Opatrzności Bożej, Warszawa-Rakowiec, AW
Data i szafarz święceń
28 maja 1988 r., Kard. Józef Glemp, AW
Studia, tytuły zawodowe. stopnie i tytuły naukowe
magister, PWTW, teologia, 1988
studia podyplomowe, APS, oligofrenopedagogika, 1999 – 2000
studia podyplomowe, UW, organizacja pomocy społecznej, 2000 – 2001
Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)
wikariusz, Św. Stanisława BM, Kutno-Łąkoszyn, Diec. Łowicka, 29.05.1988 –14.08.1991
wikariusz, Św. Michała Arch., Nowy Dwór Mazowiecki, 14.08.1991– 22.06.1993
wikariusz, MB Królowej Polskich Męczenników, Warszawa-Grochów, 22.06.1993 – 20.06.2000
wikariusz, Nawrócenia Św. Pawła Ap., Warszawa-Grochów, 20.06.2000 –18.06.2001
proboszcz, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Tarchomin, od 01.07.2017
Przebieg posługi kapłańskiej (inne)
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
diecezjalny duszpasterz niepełnosprawnych, od 13.11.1994
wicedyrektor, Caritas DW-P, 15.05.2003 – 30.06.2017
dyrektor, Specjalny Ośrodek Wychowawczy Caritas (Kawęczyńska), 01.09.2010 – 30.06.2017
Odznaczenia
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, 24.12.2010
Wikariusz

ks. Urbanowski Piotr, od 26.08.2012

Parafia pochodzenia
Data i szafarz święceń
29 maja 1999 r., Bp Kazimierz Romaniuk
Studia, tytuły zawodowe. stopnie i tytuły naukowe
magister, PWTW, teologia dogmatyczna,
Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)
wikariusz, Św. Stanisława BM, Siennica, 26.06.1999 – 29.06.2002
wikariusz, Świętej Trójcy, Ząbki, 01.07.2007 – 26.08.2012
wikariusz, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Tarchomin, od 26.08.2012
Przebieg posługi kapłańskiej (inne)
członek z wyboru, Rada Kapłańska, od 15.06.2009
moderator diecezjalny, Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie, 08.05.2012 –16.11.2015
moderator diecezjalny, Ruch Światło-Życie, od 06.09.2015
Rezydenci

ks. Miętek Maciej, od 26.08.2017

Parafia pochodzenia
Data i szafarz święceń
14 czerwca 2003 r., Bp Kazimierz Romaniuk
Studia, tytuły zawodowe. stopnie i tytuły naukowe
magister, PWTW, teologia, 2003
licencjat, Santa Croce, teologia moralna, 2006
studia doktoranckie, Santa Croce, teologia moralna, 2006 – 2009
doktor, Santa Croce, teologia moralna, 2009
Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)
wikariusz, NMP Matki Kościoła, Sulejówek, 28.06.2003 – 24.06.2004
wikariusz, Św. O. Pio, Warszawa-Gocław, 10.08.2009 – 26.08.2016
wikariusz, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Tarchomin, 26.08.2016 – 26.08.2017
rezydent, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Tarchomin, od 26.08.2017
Przebieg posługi kapłańskiej (inne)
notariusz, Wydział Sakramentalny Kurii DW-P, od 10.09.2014

ks. Stanaszek Mariusz Maksymilian, od 26.08.2016

Parafia pochodzenia
Św. Wita, Karczew

Data i szafarz święceń
15 czerwca 2002 r., Bp Kazimierz Romaniuk

Studia, tytuły zawodowe. stopnie i tytuły naukowe
magister, PWTW, teologia duchowości,
Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)
wikariusz, MB Królowej Polski, Marki-Pustelnik, 29.06.2002 – 03.07.2004
wikariusz, Niepokalanego Poczęcia NMP, Nieporęt, 03.07.2004 – 01.07.2005
wikariusz, Św. O. Pio, Zagościniec, 01.07.2005 – 29.08.2009
rezydent, Św. Jadwigi, Warszawa-Pelcowizna, 01.10.2011– 26.08.2012
wikariusz, Św. Wincentego à Paulo, Otwock, 26.08.2012 –16.06.2015
pomagający duszpastersko, Świętej Trójcy, Kołbiel, 17.04.2016 – 26.08.2016
rezydent, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Tarchomin, od 26.08.2016
Przebieg posługi kapłańskiej (inne)
kapelan, DPS im. św. Józefa (Mienia), 29.08.2009 – 01.09.2011
urlop zdrowotny, dom rodzinny, 01.09.2011– 01.10.2011
urlop zdrowotny, dom rodzinny, 16.06.2015 –17.04.2016
kapelan, ZOL im. Sue Ryder SPZOZ, od 26.08.2016
Galeria zdjęć
  • dzwonnica
  • kościół
  • przy kościele
  • kościół od strony plebanii
  • plebania
Napisz! na pewno się odezwiemy

Zostaw wiadomość

Zachęcam do pozostawienia wiadomości. ks. Andrzej Kowalski

ul. Mehoffera 4, 03-131 Warszawa
tel. 22 614 86 23 oraz 505757416
nr konta 77 1500 1070 1210 7009 7610 0000