Kochani Parafianie i wszyscy nasi Przyjaciele!

Poniżej podajemy porządek dotyczący posługi duszpasterskiej w naszej parafii:

  • W RAMACH ZMIAN W OGRANICZENIACH W POLSCE – ZWIĄZANYCH Z COVD-19, OD 30 MAJA PRZESTAJE OBOWIĄZYWAĆ LIMIT OSÓB W KOŚCIOŁACH. JEDNAK NADAL OBOWIĄZUJE NAS ZAKRYWANIA UST I NOSA I DYSTANS SPOŁECZNY – ODLEGŁOŚĆ 2 METRÓW Z WYJĄTKIEM RODZIN I OSÓB WSPÓLNIE MIESZKAJĄCYCH ZE SOBĄ.
  • OSOBY, KTÓRE UŻYWAJĄ RĘKAWICZEK I W CZASIE MSZY ŚWIĘTEJ PRZYJMUJĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ NA RĘKĘ, PROSIMY NA TEN CZAS O ICH ZDEJMOWANIE. 
  • Od 15 czerwca zawieszamy wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Zapraszamy do korzystania z sakramentu spowiedzi w dni powszednie przed porannymi i wieczornymi mszami. Spowiadamy wokół kościoła. 
  • W komunikacie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu czytamy: Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc.
  • W dni powszednie kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i czwartki od 16.00 do 17.30 i w soboty od 8.00 do 9.00. WE WTORKI I PIĄTKI KANCELARIA NIECZYNNA. 
  • Biuro administracji cmentarza czynne bez zmian od poniedziałku do piątku w godzinach podanych na stornie naszej parafii.
  • Podczas wszystkich mszy świętych są włączone głośniki na zewnątrz, by umożliwić uczestnictwo w liturgii wszystkim chętnym również poza kościołem.
  • Jeśli w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące, które znalazły się w trudnej sytuacji, są samotne, mają problem by zrobić podstawowe zakupy, prosimy o osobisty lub telefoniczny kontakt z duszpasterzami naszej parafii.

Zachęcamy do żarliwej, indywidualnej i rodzinnej, modlitwy w domach o oddalenie pandemii nowego koronawirusa. Wszystkich zmagających się w sposób bezpośredni z chorobą, Służby walczące z rozprzestrzenianiem się choroby oraz wszystkich, których ograniczenia i skutki epidemii dotykają pośrednio. Zachowajmy ostrożność i dostosujmy się do wytycznych służb medycznych i komunikatów kościelnych.

Duszpasterze parafii św. Jakuba

POZOSTAŁE WAŻNE KOMUNIKATY (kliknij na wybrany odnośnik poniżej)

1.Komunikat Biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego z dnia 24 marca 2020
2.Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski
3.Dyspozycje w związku z pandemią
4.Komunikat w sprawie profilaktyki zagrożeń
5.Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w niedzielnej we Mszy świętej

Warszawa, ul. Mehoffera 4
(22) 614 86 23