Parafialna drużyna piłkarska

Parafialna drużyna piłkarska MKP Tarchomin (Młodzieżowy Klub Piłkarski) powstała z inicjatywy ministrantów naszej Parafii w roku 2010. Powstanie klubu miało związek również z powstaniem boiska obok domu parafialnego, które zostało wybudowane z inicjatywy ówczesnego wikariusza ks. Wojciecha Stępnia oraz byłego proboszcza ks. Józefa Góreckiego. Zespół opiera się na zawodnikach czynnie zaangażowanych w życie Parafii oraz Kościoła. Są wśród nich ministranci, lektorzy, członkowie Oazy Ruchu-Światło Życie, a także innych wspólnot działających zarówno przy naszej, jak i sąsiednich Parafiach tarchomińskich.
Najwięcej sukcesów osiągnęła drużyna seniorów prowadzona przez trenera Romana Kuklińskiego. Zespół ten tworzą zawodnicy w wieku szkoły średniej, studenci oraz absolwenci. To bardzo doświadczona drużyna, która od wielu lat reprezentuje naszą Parafię w rozgrywkach ligowych oraz turniejach. W latach 2012-2015 MKP Tarchomin występowała w Lidze Parafialnych Klubów Piłkarskich, przez kolejne dwa sezony 2015/2016 oraz 2016/2017 zaliczyła udział w Warszawsko-Praskiej Lidze Piłki Nożnej, a jesienią 2017 roku rozpoczęła zmagania w I edycji nowych ligowych rozgrywek parafialnych o Puchar 6 drużyn.
W latach 2017-2018 rozpoczęło się zakładanie drużyn juniorskich MKP Tarchomin. Trenerem odpowiedzialnym za koordynację treningów najmłodszych roczników od 7 latków wzwyż zajmuje się wieloletni ministrant naszej Parafii – Jakub Wolski.
Opiekunem MKP Tarchomin jest od 2011 roku Marcin Przygudzki.